Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

Bankacılık hizmetleri teknoloji ile harika bir şekilde gelişmektedir bunlardan birtaneside QR Kodu ile atm'den kartsız para çekmektir, bu hizmet sayesinde artık kartını evde unutan müşteriler çalışmakta oldukları bankaların mobil şubesine girerek hem cebe havale yapabilir ve QR (karakod) kullanarak atm'den kartsız para çekme işlemini saniyeler içinde yapabilirler bu makalemde qr kod ile atm'den kartsız para çekme nasıl yapılır resimli ve yazılı olarak 2 bankanın işlem adımlarını anlatacağım.

Garanti Bankası Mobil Şube Atm'den Kartsız Para Çekme


Sağ altta bulunan "İşlemler" tuşuna basarak devam edelim.Bu adımda Para Çekme / Yatırma (Yeni) yazan alana tıklayın. Bu işlemin sonucunda karşınıza para çekme ve yatırma adı altında iki alan çıkacak.Burada, para çekme sekmesi altında olduğunuzdan emin olup para çekilecek hesabı seçin.
Hemen altından çekmek istediğiniz tutarı girin ve şimdi çek tuşuna basın Şimdi Çek tuşuna bastıktan sonra telefonunuzun kamerası açılacak. Herhangi bir Garanti Bankası Paramatik (Garanti ATM'si) bulup giriş tuşuna basın, ardından kartsız işlemler menüsünden ATM ekranındaki karekodu telefonunuzun kamerasına tam ortalayacak şekilde okutun. Bu işlemin ardından belirttiğiniz tutarda parayı kartsız olarak alacaksınız.


 Yapı Kredi Bankası Mobil Şube Atm'den Kartsız Para Çekme

Cep telefonunuzd yapı kredi mobil şube uygulaması yüklü olmalı. Eğer yüklü değilse Google Play Store ya da App Store üzerinden kurulum yaparak giriş sağlayınız.
Ardından Yapı Kredi Mobil uygulamasına giriş yapıp karşınızdaki ana menüden Para Çek tuşuna basmalısınız.

 


Daha sonra QR Kod İle Para Çek adı altında bir ekran çıkacak ve buradan istediğimiz tutarı seçmek için açılır kutunun üstüne tıklamalısınız.
Tutar seçim ekranında 20, 50, 100, 200, 500 TL tutarlarını seçerek hızlıca devam edebileceğiniz gibi, bir alt satırda bulunan tutar metin kutusuna dilediğiniz tutarı yazabiliyorsunuz.Kart olmadan çekmek istediğiniz tutarı seçip Devam tuşuna basmalısınız.
Bu ekranda İşlem Bilgileri adı altında seçtiğiniz tutarı kontrol etmeli ve ardından Devam tuşuna basmalısınız.Son olarak karşınıza QR Kod ile kartsız para çekebilmeniz için kamera uygulaması açılacak. Herhangi bir yapı kredi ATM'sine gidip hiçbir tuşa basmadan direkt olarak kameranızı ATM'deki karekod üzerine getiriniz.

 


Birkaç saniye sonra QR Kod okuma işleminin başarılıyla tamamlandığını belirten bir ekran görünecek ve paranızı kartsız olarak ATM üzerinden çekebileceksiniz.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Ölen Kişinin Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ne Olur

2016 Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı