Kredi ve Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Günlük yaşamda karşılaşılabilecek maddi eksikliklere karşı en çok tercih edilen bankacılık hizmeti kredi kartıdır. Hem alışverişlerde kullanılması hem de ATM noktalarından nakit çekim yapılabiliyor olması, kredi kartlarını son derece cazip hale getirmiştir. Bu ayrıcalıkları yaşamak isteyen ve daha önce kredi kartı kullanmamış olan kişilerin, bankaların belirlediği bir takım şartları yerine getirmesi gerekmekte ve bu şartların başında da kredi notu gelmektedir. Kredi kartı alabilmek için kredi notu aralığınızın en az 1200 seviyesinde olması ve düzenli bir işte çalışıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca, bankalarda idari veya yasal takibe girmiş geçmiş dönem borcunuzun da olmaması gerekmektedir.

Kredi kartı kullanmak isteyenlerin bilmesi gereken ve bankaların göz önünde bulundurduğu diğer hususları da aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Mevcut Limitler
Kredi kartı başvurunuzun onaylanabilmesi için diğer bankalarda bulunan kredi ve kredi kartı limitlerinize bakılacaktır. Toplam limit ve borç durumunuzun, aylık gelirinizin üçte birinden fazla olmaması gerekmektedir.

Gelir Durumu
Kredi kartı alabilmek için en az kredi notu kadar önemli olan diğer bir husus da, gelir durumunuzdur. Eğer düzenli bir işte çalışıyor ve gelir belgesi alabiliyorsanız, kredi notu ve banka sicili şartı da sorunsuz bir şekilde geçiliyorsa, ancak banka bu koşullar altında size kredi kartı verecektir.

Borç Durumu
Diğer kredi kartı ve kredi borçlarınızın, gecikmemiş ya da miktar açısından fazla olması da kredi kartı almanız konusunda size engel olacaktır. Eğer borç durumu fazla ise, başvurunuzun onaylanması için kredi notu da yeterli olmayacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

2017 Yılı İng Bank Sms İle Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Akbank Şubeleri

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar 2017 Yılı

2017 Yılı Asgari Ücret Ne Kadar Oldu ?