Kredi Ön Onayı Nedir?


Kredi başvurusu yapıldığında, bankalara sunduğumuz belgeler ve daha önce bankalar ile olan çalışmalarımız göz önünde bulundurularak bir sonuç verilecektir. Özellikle internet üzerinden yapılan kredi başvurularında, bu süreç biraz daha meşakkatli geçmektedir. Bankaların internet siteleri, mobil bankacılık uygulamaları ya da internet bankacılığı hesabınız üzerinden yaptığınız her başvuru, bankanın ön başvuru olarak kabul ettiği türden yapılacaktır. Eğer ön başvurunuz kabul edilirse ve banka size onay verdiğini belirtirse, bu duruma kredi ön onayı ismi verilecektir. 

Kredi ön onayı ile birlikte, bankalardan kredi alabilmenize mani olan herhangi bir durumun olmadığından emin olabilirsiniz. Çünkü, mobil ortamdan yapılacak olan başvurularda, TC kimlik numaranız kontrol edilerek, kredi notunuz sorgulanacak ardından da banka sicilinizde herhangi bir problem olup olmadığına bakılacaktır. Bundan dolayı da ön onay almanız, kredi teslimi için en önemli adımı geçtiğinizi ifade etmektedir.

Kredi başvurusuna ön onay alan kişilerin, bundan sonraki aşamada kredilerini teslim alabilmeleri için banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Ancak, kredi tesliminin yapılabilmesi için sizden bir takım belgeler talep edilecektir. Örnek verecek olursak, ön onay aldıktan sonra şubeye gelir belgeniz ve ikametgah belgenizi getirmeniz gerekmektedir. Nüfus cüzdanınızı da yanınızda bulundurduktan sonra, kredi teslimi için işlemler yapılacaktır. Bankaya belgeler teslim edildikten sonra, size bir kredi kullanım sözleşmesi sunulacak ve bu belgeyi imzaladıktan sonra 48 saat içerisinde kredinizi hesabınızdan teslim alabileceksiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

2016 Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri

T-Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama