İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2017

Merhaba sayın okuyucularımız bugün ki finans makalemizde sizlere İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar hangileri ve bu kredi türünün şartları ve koşulları ile ilgili bilgilerimi paylaşacağım sözü çok uzatmadan hemen konumuza geçelim. Öncelikle ipotek nedir ne tür kolaylığı vardır onu açıklayalım.

İpotek bir borcu ödeyeceğinizi garantisini vermek şartıyla herhangi bir taşınmaz malın alacaklı lehine kayıt ettirmektir ve teminatını sunmaktır.

Borç ödendikten sonra bu durum iptal edilir. Yani ipotekli ihtiyaç kredisi çektiğinizde(diyelim ki evinizi ipotek ettirdiniz) evinizi bankanın üstüne ipoteklersiniz; kredi borcunuz bittiğinde eviniz tekrar sizin üstünüze geçer.
Neredeyse tüm bankalar ipotek karşılığında kredi verir; fakat genelde müşterisi olmadığınız bankalar size ipotekli ihtiyaç kredisi vermeye yanaşmayabilir. Bu yüzden öncelikle müşterisi olduğunuz bankayı denemenizde fayda var. Eğer müşterisi olduğunuz banka size ipotekli ihtiyaç kredisini vermediyse; o zaman diğer bankaları deneyebilirsiniz.
Peki güncel olarak ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir şimdi bunları tek tek inceleyelim…

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar’ın Belli Başlıları:

 • Birinci sırada “ipotek karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi” sloganıyla yola çıkan Vakıfbank vardır. Uzun vadelerde kredi imkanı sunan VakıfBank bu sayede müşterilerini memnun etmeye yönelik bir adım atmıştır.
  Kredinin özelliklerine gerekirse bakacak olursak 48 aya kadar vade ile üç aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçeneği vardır. Kredi kullanan kişiye mecburi olarak hayat sigortası yapılır. Konut paket sigortası yaptırılır ve her yıl yenilenir.
  Kredi’nin limiti ipotek alınacak gayrimenkul ekspertiz değerinin yüzde 80’i ile sınırlıdır. VakıfBank’ın bu hizmetinden yararlanabilmesi için Vakıfbank müşterisi olmanız gerekmektedir veya internet aracılığıyla vakifbank.com.tr adresine girerek başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • İkinci sırada ise Akbank vardır. Akbank ipotekli ihtiyaç kredisini %1.29 faiz oranıyla verir. Hesaplama detaylarını Akbank’ın resmi sitesinden çekeceğiniz tutarı girerek ve vade süresini hesaplayarak ne kadar faiz ödeyeceğinizi görebilirsiniz.
 • Üçüncü sırada ise ING Bank vardır ING Bank şu anda düzenlediği kampanya ile gayrimenkul ipoteği karşılığı 48 aya varan vade imkanı ile ipotekli ihtiyaç kredisi vermektedir. Yüzde 1,34 faiz oranıyla 48 ay vade ile 1 milyon Türk Lirası’na kadar ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Detayları herhangi bir ING Bank şubesine giderek veya internet aracılığıyla öğrenebilirsiniz.
 • Dördüncü sırada ise “ipotekli bireysel finansman kredisi” başlığı adı altında Ziraat Bankası gelmektedir.
  Ziraat Bankası yüksek tutarlı ihtiyaçlar için ipotekli bireysel finansman kredisi hizmeti sunmaktadır. Bu kredinin özelliklerine bakacak olursak kullanabileceğiniz azami kredi miktarı konut için ekspertiz değerinin yüzde 80’i İşyeri için ekspertiz değerinin yüzde 75’i imarlı arsa için yüzde 50’sine kadar kullandırılır.
  48 aya kadar vade imkanı bulunmaktadır. Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Şubeler tarafından gerekli görülmesi halinde ek teminat istenebilir.
  Kredi vadesi boyunca hayat, konut, zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.
  Kredi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmeniz için herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek veya internet bankacılığını kullanarak öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

2016 Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri

T-Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama