Öğrenim Eğitim Kredisi Nasıl Alınır 2016

Öğrenim Eğitim Kredisi Nasıl Alınır
2016
Öğrenim Eğitim Kredisi Nasıl Alınır, Öğrenim kredisi T.C. uyruklu, yükseköğrenim gören öğrencilere maddi destek sağlamak, sosyal ve kültürel katkıda bulunmak için yükseköğrenim normal süresince verilen borç paradır. Öğrenim kredisine uygulanan artış Türkiye İstatistik Kurumu Toptan Eşya Fiyat Endeksine göre hesaplanır.

Öğrenim kredisinden yararlanabilmek için bir takım şartların sağlanması gerekir. Sürekli bir işte çalışıp, düzenli bir gelire sahip olan öğrenciler, artık yıl öğrencileri, kurumdan daha önce burs ya da öğrenim kredisi almış öğrenciler, gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğrenciler, yabancı uyruklu öğrenciler bu durumlarda öğrenim kredi kullanamazlar.

Burs veya öğrenim kredisine başvurulmuş olması, mutlaka çıkacağı anlamına gelmez. Ödemeler öğrencilere her yıl Ocak ayından başlayarak, her ayın yedisinde yapılır. 2016 yılı için burs ve kredi miktarları, lisans ve ön lisans öğrencileri için 400 TL. Yüksek lisans öğrencileri için 800 TL. Ve doktora yapan öğrenciler için 1200 TL olarak belirlenmiştir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

2016 Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri

T-Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama