İşe Başladıktan Kaç Ay Sonra Kredi Çekebilirim ?

İşe başladıktan kaç ay sonra kredi çekebilirim diye soranlar, zaman zaman hepimizin ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için acil nakit paraya gereksinimi oluyor. Karşımıza çıkan bu sorunu genellikle nakit ihtiyacımızın miktarına, aylık gelirimizin durumuna göre bankalardan kredi kullanarak çözüyoruz.

Sürekli çalıştığımız, sigortalı bir işimiz varsa ve gerekli şartları sağlıyorsak, bankadan kredi almamız konusunda bir sorun yaşamıyoruz. Ancak işe yeni başlayanların banka kredisi ile nakit ihtiyaçlarını karşılama isteği sıkıntılı olabiliyor.

Kredi alabilmek için kesinlikle SGK'lı olmak en büyük şartlardan biri. Çünkü kredi kullanacak kişinin SGK'lı olması, banka açısından kişinin düzenli bir işe, düzenli bir gelire sahip olduğu anlamına geliyor. Ayrıca bankalar yeni işe başlayan kişilere kredi vermiyor. Bankadan kredi kullanabilmek için bir iş yerinde sigortalı olarak en az 4 ile 6 ay arasında çalışmak gerekiyor. Kredi çekerken en önemli etkenlerden biride kredi notu ve kredi notunu en çok düzenli yatan SGK primleri yükseltiyor.

Etiketler: işe başladıktan kaç ay sonra kredi alabilirim, işe başladıktan kaç ay sonra kredi çekebilirim, kredi çekebilmem için kaç ay çalışmam gerekiyor

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

2016 Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri

T-Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama