36 ve 48 Vadeli Kredi Veren Bankalar 2016

36 ve 48 Vadeli Kredi Veren Bankalar 2016
36 ve 48 Vadeli Kredi Veren Bankalar 2016, Yaklaşık 1-2 yıl önce kullandığımız banka kredilerini 60 ay vadeyle bile çekebiliyorduk. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun uzun vadeli krediler ile ilgili aldığı karar doğrultusunda, kredi vade süreleri 36 ay ile sınırlandırıldı.

Vade sürelerinde yapılan bu düzenleme özellikle uzun vadeli kredi çekip, borçlarını kapatmak isteyen tüketiciler adına olumsuz bir durum yarattı. Çünkü uzun vadede, daha yüksek limitte kredi kullanmak ve daha düşük aylık taksitlerle ödeme yapmak mümkündü.

Yapılan düzenlemeyle tüketiciler hem ihtiyaçlarını karşılayacak nakitte kavuşamadılar, hem de geri ödemede daha yüksek taksitler ödemek zorunda kaldılar. Bu nedenle BDDK bu kararını tekrar gözden geçirme gereği duydu.

Yapılan değerlendirmeler sonucu BDDK'nın yaptığı açıklama 48 ay vade ile kredi kullanımının mümkün kılınacağı ve çalışmaların devam ettiği bilgisiydi. Ocak 2016'da 48 ay vade ile kredi kullanılabileceği açıklansa da, henüz yasallaşan bir düzenleme yapılmadı.

36 ve 48 Vadeli Kredi Veren Bankalar

Bireysel ve ihtiyaç kredilerimizde kısa vade süreleri ile bağlantılı olarak yüksek taksit oranları cebimizi negatif etkiliyordu. Yeni banka fırsat ve kampanyalarıyla devir son buldu. Bireysel kredilerde 48 ay vade ne zaman başlayacak? Sorudan da anlaşıldığı üzere 48 ay vadeli krediler geliyor, Hatta geldi bile. Artık bireysel ve ihtiyaç kredilerimizi 48 ay vadeye bölerek dilediğimizce zorlanmadan ödeyebileceğiz. Garanti bankası, Halk bank, Yapıkredi bankası, Deniz Bank, İş bankası ve daha nice banka 48 ay vadeli bireysel kredileri sizlere sunuyor. Üstelik bir çoğun da kefil şartı da yok. Bayrama ramak kala bizler için kaçılmaz bir fırsat bu. İh
tiyaçlarımızı uzun vadeli ödeme şartlarıyla karşılayacak; kurbanı nasıl keseceğim, çocuklara bayramlık alınacak, bayramlaşma ziyaretlerine nasıl gidilecek, bayram sonrası okullar açılıyor tüm bu masraflar ile nasıl savaşacağım sorusuna ve derdine son.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

2016 Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri

T-Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama