Paranıza para kazandırın

Paranıza para kazandırın Geçmiş zamanlara baktığımız zaman faiz oranlarının da çok yüksek olduğu dönemde, insanlar paralarını bankaya yatırarak faizden getiri etme yolunu seçiyorlardı. Ancak şimdi reel faizin çok düşük seviyelerde olması paranın temb
el olmasına yol açtı. Hal böyle olunca insanlar yatırım için yollar aramaya başladı.

Stratejinizi kendiniz belirle misiniz, dizginler sizin elinizde!
Her bireyin risk toleransı kendine aittir. Ne ölçüde risk alabileceğinizi, geleceğe bakışınızı, işinizle ilgili endişelerinizi hesaba katarak yatırım stratejinizi belirlemeniz gerekli. Nakit akışı şirketler için çok önemlidir. Kendi bütçenizde de nakit düzenini iyi sağlamanız gerekli. Sabit giderlerinizi ve önünüzdeki 3-6 aylık süredeki harcamalarınızı biliyor olmalısınız. Ve bu giderlerinize göre nakit değerini kasanızda tutmanızda fayda var. Yani bu miktarı ayırarak, geri kalan tasarruf miktarınızı yatırım olarak belirleyebilirsiniz. Özellikle böyle dönemlerde belli miktarda likitte kalmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Bu miktar da en az üç aylık gideriniz kadar olmalı. Bu strateji içinde karşılaştırmaya önem vermeli ve karşılaştırma sitelerini kullanmalısınız. bu noktada doğru seçim olacaktır.

Amaç ve araç kavramını birbirinden ayırın!
Bireyler finansal olarak bir hedef belirlemeliler. Bu da ulaşmak için çaba sarf ettikleri amaç olacak. Bu amaca ulaşmak için ise kullanacakları araç olmalı. Bu da yatırım enstrümanları olacaktır. Bir nevi; sizi amacınıza ulaştıracak olan paradır. Para da bu konumda aracınız olacaktır. Paranızı değerlendireceğiniz yatırım enstrümanları da dolaylı olarak araçlar olacaktır.
Döviz, yatırım fonu, hisse senedi, emtialar, bonolar, tahviller… Bunların hepsi adı üstünde yatırım araçlarıdır. Bu nedenle yatırım amacınızı iyi keşfetmeniz çok önemli.

Etiketler: parama para kazan,paranıza para kazandırın

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

2016 Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri

Ölen Kişinin Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ne Olur

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Hiç Kredi Kartı Kullanmadım Kredi Çekebilir Miyim ?

T-Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

2017 Yılı Asgari Ücret Ne Kadar Oldu ?

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı