Onaylanan Veya Çekilen kredi nasıl İptal edilir ?

Onaylanan Veya Çekilen kredi nasıl İptal edilir ?Diyelim ki banka puanınız çok güzel hiç kredi çekmediniz ama meraktan veya kötü günler için ufak bir kredi başvurusu yaptınız ve kredinizde onaylı diyelim anladınız ki sizin kredi notunuz yüksek bankalardan istediğiniz zaman nakit ihtiyacınızı karşılaya biliyorsunuz, ancak onaylanan krediyi almak da istemiyorsunuz ya da bu sürede nakit ihtiyacınızı karşıladığınız ve bankaya borçlanmanıza gerek kalmadı. Peki, bu durumda ne yapacaksınız? Onaylanan Veya Çekilen kredi nasıl İptal edilir ? Onaylanan krediyi almak zorunda mısınız?
Öncelikle kredi başvurunuz onaylandıktan sonra onu iptal edebileceğinizi unutmayın. İnternetten ya da SMS ile yapılan kredi başvurusunun ardından cebinize gelen “krediniz onaylandı” mesajına siz geri dönüş sağlamayınca, bankanın müşteri temsilcisi aynı gün ya da 1-2 gün içinde sizi arar ve kredinizi ne zaman alacağınızı sorarlar. Kredinizi iptal etmek istediğinizi telefon görüşmesi sırasında belirtebilir ya da bankanın size en yakın şubesine giderek, başvurduğunuz, onaylanan kredinizin iptalini talep edebilirsiniz.
Bazı bankalar onaylanan kredinin iptal edilmesi durumunda belirli bir oranda sizden masraf talep edebilirler. Bu durum genellikle sözleşmede yer almaktadır. Ancak artık kredi başvurularının büyük bir bölümü SMS ya da internet üzerinden yapıldığından kredilerin iptal edilmesi daha kolay olabiliyor. Eğer bir kredi başvurusunda bulunduysanız ve daha sonraki süreçte krediyi almaktan vazgeçerseniz, kredi hesabınıza geçmeden yada krediyi aldığınıza dair belge imzalamadan önce iptal işlemini gerçekleştirmelisiniz. Konut kredilerinde ise onaylanan kredinin iptali durumunda sizden ekspertiz ücreti talep edilebiliyor. Bunun nedeni, kredinin onaylanması ile ekspertiz yapılmasından kaynaklanıyor. Bu durumda onaylanan krediyi iptal etmek için 500 TL gibi bir ekspertiz ücreti ödemeniz gerekebilir.

Etiketler: onaylanan kredi nasıl iptal edilir,çekilen kredi nasıl iptal edilir

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu Ve Sonucu Öğrenme

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

Kredi ve Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?