Kredi nasıl çekebilirim ?

Kredi nasıl çekebilirim ?
Eminim ki ilk kez kredi nasıl çekebilirim ?  veya kredi nasıl alırım diye Google'da arama yaparken bu makalemize ulaştıysanız doğru adrestesiniz. Sizlere kredi ilk kez kredi çekecek olanların avantajlarını ve dezavantajlarını madde madde anlatacağım başlayalım hemen.

Öncelikle İki müşteri profili çizelim ve siz bu profillerde kendinizi karşılaştırın.

Asgari ücret veya üstü maaş alan müşteri profili.
Azat özel bir şirket'de 6-12 ay arası düzenli olarak asgari ücretle çalışmaktadır ve bankaların önünden bile geçmemiştir ayrıca sicilide normal seyrin dedir bankalardan icralık olmadığı için ama bir gün nakit ihtiyacını karşılaması için kredi çekmesi lazım eşinden dostundan alamayacağı için bankaya başvuru yapmak zorunda. Azat'ın ihtiyacı 10.000 TL ise düzenli bir çalışan olduğu için her banka 25.000 TL kadar kredi rahatlıkla verir çünkü potansiyel kazanılması gereken müşteridir 1 tanede kredi kartı hediye ederler 1-2 milyar limitli azat ilk başvurusunda gördüğünüz gibi başarılı.

Ödemelerini aksatan ama düzenli maaşı olan müşteri profili

Oğuzhan'da özel bir şirket'de 2.000 TL maaş alıyor 6-12 ay dır sürekli aynı yerde çalışmakta ve sigortası'da düzenli yatmaktadır ama oğuz kredi kartlarının asgari ödemesini bile bilinçli veya bilinçsiz aksatıyor eğer Oğuzhan 3 ay veya üstü zamandır bir düzensiz ödemesi varsa banka  kredi verirken çekinir neden derseniz kredi kartını aksatan kredimizi nasıl ödeyecek ? haklılar'da. Peki Oğuzhan'ın paraya ihtiyacı var ne yapması lazım derseniz, Öncelikle 3 ay boyunca disiplinli bir şekilde ödemelerini düzenli yatırmalı kredi çekeceği hedef bankaya 2 tane otomatik ödeme talimatı vermeli bankayla aktif çalışan bir müşteri olması lazım ki, Banka desin ki evet bu adam bizim kaliteli borcuna sağdık müşterimiz bir vakit önce ödemeleri düzensizdi demek ki kendini toparladı ve bize ihtiyacı var.


Yazı uzun olmuş olabilir ama 2 profili inceleyerek bireysel kredilerin nasıl verildiğini şartlar kriterler nelerdir çok rahat anlamanız için hazırladım eğer ki bu cevaplar dışında bir müşteri profiline sahipseniz aşağıdan yorum atarak size uygun yol haritasını çıkartabilirim iyi günler dilerim.

Etiketler: kredi nasıl çekerim,,kredi nasıl çekilir,kredi çekmenin şartları,kredi çekerken istenilen kriterler

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

2016 Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri

T-Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama