Kredi Kartı Borcu Nasıl Kapatılır?

Kredi Kartı Borcu Ödeme Yöntemleri

"Evet hal böyle olunca da kart borcunuz kadar faizler de belinizi büküyor. Aşağıdaki adımları takip ederek kredi kartı borcunuzu kapatabilir ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ciddi bir hesap yapın

Bu yola giriyorsanız ilk yapmanız gereken iş ciddi bir hesaplamadır. Sonuç olarak ilk önce toplam kredi kartı borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bu noktada dikkatli olmalısınız çünkü kredi kartınızda görünen toplam borca gelecek aylara ait taksitler yansımamış olabilir. Toplam kredi kartı borcunuzu bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Sonrasında ise gelirlerinizi, giderlerinizi ve bu borçları ne kadar sürede ödeyebileceğinizi hesaplayın ve o süre boyunca planınıza sadık kalın.

Limitlerinizi düşürtün ve harcamalarınızı durdurun.

Ne kadar iradeli olduğunuzdan bağımsız olarak bankanıza limitinizin düşürülmesi talimatı verin. Daha fazla harcama yapmaya yönelik imkânları ortadan kaldırın. Unutmayın, bir yola girdiniz ve artık harcama değil ödeme yapma zamanı. İlla harcama yapmak mecburiyetindeyseniz, bu harcamaları yapabiliyorsanız nakit olarak yapın, nakdiniz bulunmuyorsa da bekleyin. Özetle, hayati bir durum olmadıkça kredi kartınızı kullanmamaya çalışın.

Kurumsal danışmanlık firmalarından yardım alın.

Kredi kartı borcunuzun yüksek faiz miktarlarından kurtulmak istiyorsanız bu firmalar tam size göre. Sizinle bankanız arasında arabuluculuk olarak tanımlayabileceğimiz bir köprü görevi gören firmaların yaptıkları bu işleme kredi kartı borcu taksitlendirme deniyor ve bu sayede kısır borç döngüsü ile sadece asgari ödemeden doğan faizlerden kurtulabiliyorsunuz.

Etiketler: kredi kartı borcu nasıl kapatılır,kredi kartı nasıl kapatılır,kredi kartı borç ödeme

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu Ve Sonucu Öğrenme

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

Kredi ve Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?