Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Devletimizin kalkınma ve ticaret yapılmasını ticaretin canlanmasını sağlamak amacıyla getirdiği reformlardan bir tanesidir. Devletimiz kosgeb ve işkur aracılığıyla yürütmektedir.

Kosgebden hibe almak istiyorsak ilk yapmamız gereken işkur aracılığıyla yürütülen Girişimcilik sertifika eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmalısınız. Bu eğitim 2-3 hafta sürmekte ve eğitim sonunda işkur bankadan açtırdığınız hesabınıza günlük 25 tl üzerinden altığınız eğitim süresince para yatırır. Diyelim ki sertifikayı aldınız iş burada bitmiyor sertifika sonunda yapmayı planladığınız iş ile ilgili proje hazırlamalısınız tabi ki sizin hazırladığınız proje uygun görülürse burada da bazı aracı firmalar kurdukları bağlantı yoluyla bu projeleri hazırlayarak size hazır hale getiriyorlar.


Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır?
Hibe almaya hak kazanıyorsunuz Tabi ki bu işi bu firmalar bedava yapmıyor sizden hatırı sayılır bir para alıyor. (bu firmalara ödenen parayı devlet size gider olarak geriveriyor) Asıl iş buradan sonra başlıyor; eğer sizin harcayacak paranız yoksa devlet size bu desteği vermiyor yani önce harca sonra ben sana öderim diyor sen harcıyorsun 70 bin tl hibe olarak sana gelen bu paranın %70-90 arasında değişiyor. Ayrıca bu parayı hemen ödemiyor aylık taksite bölüyor ve taksitle ödüyor. Eğer sizde bu hibeye başvurmak istiyorsanız cebinizde mutlaka paranız olacak önce harcayacaksınız sonra Devletten alacaksınız.


Kosgeb desteği almak isterseniz kosgeb ve işkur ilanlarını takip ederken Şehrinizde ne zaman açılacağını öğrenebilirsiniz Başvuru tarihlerinde başvurunuzu yapıp mülakatı geçerseniz kosgeb eğitimine katılmaya hak kazanırsınız. Devamsızlık yapmamak koşuluyla eğitimi tamamlar ve sertifikayı almaya hak kazanırsınız. Bundan sonrası size kalmış sertifika elinizde bütün mesele projenize bakar güzel bir proje ile bu desteği alarak sizde ticarete atılabilirsiniz. İyi çalışmalar, bol kazançlar.

Etiketler: kosgeb hibe kredi,kosgep hibe kredi,kosgeb hibe kredi nasıl alınır,kosgeb hibe kredi şartları

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

2016 Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri

T-Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama