İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilir

İhtiyaç Kredisi bireysel müşteriler için hazırlanmış bir kredi türüdür çeşitli faiz oranları ile en fazla İş Bankası ve Odea Bankası vermektedir en fazla ne kadar çekilir derseniz şuan için 40.000 TL ile 50.000 TL arasıdır. Tabi bunun kuralları ve kriterleri vardır aşağıdaki bölümü dikkatlice okur iseniz bilinçlenmenize yardımcı olur.

Kredi Kullanma Şartları

İhtiyaç kredisi kanunen 18 yaşını doldurmuş gerçek kişilerin en fazla 36 ay vade ile kullanabildikleri kredi türüdür. Tüm kredilerde olduğunu kredi notunu yeterli olması gereklidir. Kredi notunun kredi kullanmak için yeterli olup olmadığına bankaların tahsisleri karar vermektedir. Tahsis birimleri karar veriyor olsa da, yakın bir zamanda bankalarda takip durumu yaşamış bir kişinin bankalar ile tekrardan düzenli olarak çalışmaya başlamadan kredi kullanması çok zordur.

En Fazla Kullanılacak Kredi Tutarı

Kampanyasına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama maaşınızın 10-12 katı arası kredi verilmektedir. Öte yandan çoğu bankada aylık tüm kredi ödemelerinizin aylık gelirinizin %50’sini geçmemesi şartı bulunmaktadır. Daha net anlaşılması için örnek olarak, bir kişinin aylık geliri 3.000 TL olduğunu varsayalım ve aylık 1.000 TL kredi taksiti ödediği durumda net aylık gelir 2.000 TL olarak bankalar tarafında kabul edilmektedir. Bu durumda aylık net gelirin %50’si yani 1.000 TL aylık kredi ödemesi yapabilir olarak kabul edilmektedir.

Yapmış olduğumuz hesaplama genel kabul görmüş bir hesaplama olmakla birlikte bankaların kampanyasına ve tahsis görüşüne göre çeşitli değişikliklere uğrayabilir.


Aylık Gelirin Belirlenmesi

Yaptığımız hesaplamadan anlaşıldığı üzere ne kadar kredi kullanabileceğiniz aylık ne kadar gelir beyan ettiğinize göre değişiklikler göstermektedir. Bankaların geliri kabul edebilmeleri için belgeli olması ve sürekli olarak gelmesi gereklidir. Aylık
değil de yıllık, 3 aylık, 6 aylık dönemlerde düzenli bir gelir varsa bankalar bu gelirleri aylık olarak hesaplayıp kabul edeceklerdir.

Öte yandan bankalar ihtiyaç kredilerinde geliri bireysel olarak kabul ediyor. Yani konut kredisinde olduğu gibi hane halkı gelirini bankaya beyan edemiyorsunuz. Ancak, aile bireylerinin kefil olması durumunda alınabilecek olan kredi miktarı da yükselebiliyor.

Kaynak: hesapkurdu.com

Etiketler: en fazla ihtiyaç kredisi,en fazla ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirim,en fazla ihtiyaç kredisi veren banka

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu Ve Sonucu Öğrenme

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

Kredi ve Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?