EFT Saatleri Kaça Kadar?

EFT Saatleri Kaça Kadar?
EFT Saatleri Kaça Kadar, Günlük para transfer işlem hacimleri orta ve yüksek olan herkesin sorunu daralan zamandır bankalar arası işlemlerde mesai saati çok önemlidir kobiler veya bireyler eft veya havale işlemlerini gerçekleştirmektedir. Havale işleminde gönderilen para hemen hesaba aktarılmaktadır. Ancak aynı durum eft işlemleri için geçerli değildir maalesef.

Eft işlemi farklı bankalar aracılığı ile yapılmaktadır ve bu işlemler Merkez Bankası tarafından yönetilmektedir. Durum böyle olunca eft işlemleri belirli saatler arasında yapılmaktadır. Her bankanın eft saatleri aralığı değişiklik göstermektedir ve eft işlemleri en geç saat 17:30’a kadar yapılmaktadır.Her bankanın eft saatlerinin farklı olması eft saatinin bitiş saatini bilmemizi gerektirmektedir. Peki bankaların eft saatleri kaça kadar?

Bankalar genel olarak saat 09:00 gibi eft işlemlerini başlatır ve en geç 17:30’a kadar eft işlemlerini devam ettirir. Bazı bankalar ise eft işlem saatlerini saat 16:00’da bitirebilmektedir.

Örnek olarak Akbank eft saatleri sabah 09:00’da başlamaktadır. Hafta içerisinde saat 17:00’ye kadar devam etmektedir. Bu saatler arasında yapacağınız eft işlemi gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Ancak eft işleminizi bu saatler dışında yaparsanız göndermiş olduğunuz transfer bir sonraki ilk iş günü sonuçlanacaktır.

Ayrıca Akbank eft saatleri işleminizi hafta sonu da yapabilirsiniz. Ancak hafta sonu yapacağınız eft işlemi hemen karşı bankanın hesabına gitmeyecektir. Hafta sonu yapacağınız eft işlemi ilk iş günü olan Pazartesi muhatap banka hesabına aktarılacaktır. Bunların yanı sıra eğer hafta sonundan sonraki Pazartesi günü resmi tatile denk geliyorsa eft işleminiz sonuçlanmaz. Bu gibi durumlarda eft işleminin sonuçlanacağı tarih resmi tatilin bitip başladığı ilk iş günüdür.

Özellikle sürekli eft ve havale işlemleri yapıyorsanız buradaki bilgiler doğrultusunda işleminizi gerçekleştirmeniz çok önemlidir. Çünkü para transfer işlemlerinizin istediğiniz saatte gönderilmesini istiyorsanız eft saatleri aralıklarına dikkat etmeniz gerekmektedir.


Sizlerde bankaların eft saatlerini öğrenerek para transfer işlemlerinizin gün içerisinde sonuçlanabilmesi için hangi saatler arasında eft işlemini gerçekleştirmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Etiketler: eft saatleri kaça kadar,eft saatleri kaçta bitiyor,bankaların eft saatleri

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu Ve Sonucu Öğrenme

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

Kredi ve Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?