Bir Kişinin En Fazla Kaç Kredi Kartı Olmalıdır?

Merhaba arkadaşlar bu sorunun cevabı tamamen iş hayatınıza yani maddi gelirinize bağlı olarak değişmektedir aldığınız maaş 2.000 TL 20.000 TL lik kartınız olursa büyük sorunlara hazır olun yani şimdi makalemize geçelim;

Bir kişinin en fazla kaç kredi kartı olmalıdır?

Ödeyebileceği kadar kredi kartı olmalıdır dememiz gerekli. Ancak bu sayının bir veya ikiyi geçmemesi kişinin kendi hayrınadır. En fazla kampanyayı sunan, en fazla taksit imkanı sunan, en az vade farkı sunan, hesap işletim ücreti almayan, kredi kartı aidatı adı altında paralar almayan kredi kartı kullanmamız gerekli.

Öncelikle maaşlı çalışan iseniz maaş aldığınız banka ve maaş aldığınız şubeden kredi kartı almanız faydanıza olacaktır. Böylece gerekli durumlarda her türlü yardımı alabileceksiniz. Örneğin kredi kartı aidatı kesilmemesi gibi. Ayrıca artık bir çok kurum ve kuruluş senelik bazda bu bir sene de olabilir birkaç sene de. Senelik bazda anlaşmalar yapmaktadırlar. Bu anlaşmalar istinaden çalışanlar o bankanın o şubesinden kredi kartı aldıkları zaman kredi kartı aidatından muaf tutulmaktadırlar. Bunun dışında havale eft gibi ödemeleri de ek bir masrafa tabi tutulmadan yapabilmektesiniz. Bu yüzden maaş aldığınız banka ile çalışmak sizin açınızdan daha mantıklı olacaktır.

2013 senesinde yapılan yeni kredi kartı yönetmeliklerinde değişiklik ve düzenlemelere gidildi. Yani artık kaç tane kredi kartı sahibi olunduğuna değil kredi kartlarının toplam limitlerine ve mevcut gelirlere bakılarak hesaplama yapılmaktadır. Siz mevcut limitinizi doldurdu iseniz diğer bankalardan alacağınız ya da aldığınız kredi kartlarının size hiçbir faydası olmayacaktır. Çünkü limitleri sıfır olarak gönderilecektir. Elinize ulaşan kredi kartının zarfında ise diğer kredi kartlarınızın limitini düşürdüğünüz zaman limitinizi açmak için bizi arayın ifadesi yer alacak. O nedenle olabildiğince az kredi kartı alın ve kart alırken taksitlendirme, faiz, kampanyalar gibi etkenleri de araştırınız.

Buradan anlaşıldığı gibi en fazla kaç kredi kartı olmalı sorusunun cevabı sizin gelirinize ve harcama düzeyinize göre değişmektedir.

Etiketler: bir kişinin en fazla kaç kredi kartı olmalıdır,bir kişinin en fazla kaç kredi kartı olur 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Mobil Şube QR Kodu İle Atm'den Kartsız Para Çekme

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

Enpara bas biriktir nedir nasıl kullanılır

Akbank Maaşa Göre Limitli Kredi Kartı

2016 Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri

T-Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama