2016 Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri

2016 Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri
2015 yılı kredi ve kredi kartı limitlerine sınırlandırma gelmesi ile 2016 yılında kredi kartı aldığınızda hangi bankadan olursa olsun, limiti en fazla max. Aylık maaşınızın 4 katı olacak şekilde sınırlandırılacak. Mesela aylık geliriniz asgari ücret kadar, yani 1300 TL. Bu aylık kazanç miktarınızı, 1300 * 4 = 5200 tl. Bu rakamın üzerinde kredi kartı limitiniz olamaz. Ekstra geliriniz var ise ve belgelendirmek kaydı ile o meblağın da 4 katı belirlenen limitinize eklenecek. Bu kredi kartı limit miktarı yasa çıktıktan sonra kredi kartı alanlar için geçerli. Yasa çıkmadan önce kredi kartı kullananların limitleri eskisi gibi kalıyor. Fakat gelirlerinin 4 katını geçiyor ise yükseltilmeyecek.

Dilerseniz Maaşa Göre Kredi Kartı Limit Hesaplama yapabilirsiniz.

Maaşa göre kredi kartı limitim en fazla ne kadar olur ?

Yani hali hazırda belgelenebilir 3.000 TL maaşınız olduğunu düşünürsek, akbank’tan axess kartınız var ve limiti 3.000 TL , Garanti bankasından bonus kartınız var ve limiti 2.000 TL ve iş bankası maximum kartınızın limiti 3.000 TL bu durumda 3.000+2.000+3.000 = 8.000 TL toplam kart limitiniz var demektir. Kullanmakta olduğunuz kartlar olduğu için ilk kez kart alanların 2 katı uygulamasına tabi olmadığınızdan dolayı gelirinizin 4 katına kadar limite sahip olabilirsiniz. 3.000 TL olan gelirinizin 4 katı 12.000 TL ‘ye tekabül etmektedir.

Bu durumda kredi kartlarınızdan herhangi birinin limitinin 4.000 TL kadar arttırılmasına izin verilir. 12.000(Üst limitiniz) – 8.000(Mevcut kartlarınızın toplam limiti) = 4.000 TL . Ancak bu yasaların izin verdiği üst limittir ve bankalar yeterli görmedikleri durumlarda limitinizi bu oranda yükseltmeme hakkına sahiptir. Gelirimin 4 katına kadar limitim olabilir ancak bankalar neden limit arttırımı reddediyor? Öncelikle bankaların müşterilerine kullandıracakları kredilerin alt limitleri ile ilgili bir yasal düzenleme bulunmuyor.

Bankalar genellikle borç yükü fazla(bireysel krediler , kredili mevduat hesapları vb) müşterilerin limit arttırım isteklerini genellikle reddetmektedir. En önemli kriterlerden birisi şüphesiz ki kredi notu ‘dur. Kredi notunuzun düşük olması limit arttırım talebinizin olumsuz sonuçlanmasında ki en büyük etkenlerden biridir. Kredi notunuzu yükselterek tekrar limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz.

Dilerseniz Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri ile ilgili bu kaynaktanda faydalanmak için linkin üstüne tıklayınız.

Yorumlar

 1. Merhaba,
  Ben Bayan Bella Albert, yaşam süresi fırsat kredi veren özel bir kredi borç veren duyuyorum. acilen borçlarını ödemek ya da işinizi geliştirmek için bir kredi ihtiyacı bir kredi gerekiyor mu? Sen Bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Daha fazla bilgi için arayan tüm mali sorunları geçmişte yapmak için buradayız çünkü. Biz kötü bir kredi var ya da para ihtiyacı% 2 oranında iş yatırım, faturaları ödemek için mali yardım ihtiyacı olan bireyler, para kazandırıyor. Biz güvenilir ve yararlanıcı yardımda ve kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta ile bize en bugün temasa:
  (Bellaalbert6@gmail.com)

  YanıtlaSil
 2. *% 3 faiz kredisi sunmaktadır
  * Nakitsiz Girişimci Sigortası
  * Para için garanti

  İyi kredi notu ile, Credit Financier Home, bireylere veya şirketlere veya kooperatif kuruluşlarına, endüstriyel ve kişisel faydalar amacıyla, teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunmaktadır.

  İletişim Adresi: creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 3. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 4. Oakland Capitals'a Hoş Geldiniz, Çalışkan insanlara,% 3'lük bir faiz oranıyla bireysel kuruluşlar için ihtiyaç duydukları fonları hızlı bir şekilde almaları için finansal destek sunuyoruz. Esnek kredi limitimiz var, Milyonlarca kişi tarafından güvence altına alın, Dakikalar içinde uygulayın. Bizim Özelliklerimiz; Hızlı Uygulama, Anında Karar, Hızlı Fonlama, Özel Destek.

  İletişim Ofisi: oakland.formal@hotmail.com

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Enpara İnternet Şubesi Giriş 2017 Yılı

ICBC Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

Burgan Bank Kredi Faiz Hesaplama Ve Güncel Faiz Oranları

Hiç Kredi Kartı Kullanmadım Kredi Çekebilir Miyim ?

Ölen Kişinin Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ne Olur

Garanti Bankası Kartsız Atm'den Para Çekme

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim ?

T-Bank Kredi Başvurusu Ve Başvuru Sorgulama

2017 Yılı Asgari Ücret Ne Kadar Oldu ?